-Reklama-

Od wielu lat zakochane pary mieszają kłódki na moście Västerbron jako symbol wiecznej miłości. Ale teraz miasto chce zakończyć ten rytuał – ze względów bezpieczeństwa.

Na mostach na całym świecie na znak miłości ludzie wieszają kłódki na różnych mostach. Tak więc kłódka, która jest zamknięta i której klucz jest wyrzucany do wody jako symboliczne działanie na wiecznej miłości.

Sztokholm nie jest wyjątkiem dla tego pięknego rytuału. Na szczycie mostu Västerbron, który łączy Södermalm z Kungsholmen, wiele zakochanych par zazwyczaj wiesza swoje kłódki.

To zjawisko miłości nie jest lubiane przez wszystkich.

– Ciągle usuwamy zamki z Västerbron. Ostatnio kilka tygodni temu, mówi Malinda Flodman, rzecznik prasowy w biurze ruchu drogowego.

Miasto usuwa zamki w nocy

Pracownicy służb drogowych regularnie odwiedzają most Västerbron w nocy i usuwają kłódki. Miasto zaprasza teraz zakochanych, aby zaprzestali wieszania kłódek na Västerbron.

– Byłoby dobrze, gdyby ludzie skończyli z tym. Wtedy nie musimy tam iść i zdejmować kłódki, mówi Malinda Flodman.

Dlaczego nie można wieszać kłódek?

– Ponieważ kłódki powodują rdzewienie elementów znajdujących się na moście tj. barierki. Nagromadzenie kłódek w na danym obszarze mostu powoduje znaczne obciążenie na moście, a to jest niebezpieczne, mówi Malinda Flodman.