Pracownicy Ikei otrzymają świąteczny prezent w postaci 108 milionów euro do podziału.

Szwedzki gigant meblowy tradycyjnie wypłaca świąteczne premie wszystkim pracownikom zatrudnionym w firmie od co najmniej 5 lat, jest to część programu lojalnościowego dla pracujących.

Wszyscy pracownicy zatrudnieni na całym etacie otrzymają taką samą sumę, niezależnie od wysokości swojej pensji, stanowiska ani lokalizacji miejsca pracy. Pracownicy z mniejszą ilością godzin otrzymają sumę proporcjonalną do swojego czasu pracy.

W tym roku między pracownikami Ikei zostanie rozdzielona rekordowa suma 108 milionów euro. Oznacza to, że każdy uprawniony do jej otrzymania dostanie 14,700 koron (~6,7 tys. zł). Pieniądze te zostaną doliczone do pensji każdego z pracowników.

„Chcemy być wspaniałym miejscem pracy, gdzie ludzi są szczęśliwi, zadowoleni i pragną z nami pozostać. Wiemy, że nasi koledzy pracują z nami głównie dla tego, że jesteśmy firmą opartą na wartościach, skoncentrowaną na rozwoju,” napisała menedżer działu personalnego Karin Bergman w swoim oświadczeniu.

Ikea została założona w 1943 roku w Älmhult przez Ingvara Kamprada, w rolniczym regionie Småland, gdzie do dziś znajduje się siedziba koncernu. Obecnie 90 letni biznesmen znany jest ze swojego zwyczaju oszczędzania pomimo bycia jednym z najbogatszych ludzi na świecie z ponad 300 sklepami Ikei na całym świecie.

Firma ta pomimo bycia jedną z ulubionych marek Szwedów, regularnie znajduje się jednak pod ostrzałem publicznej krytyki za unikanie płacenia podatków dzięki agresywnej strategii wykorzystywania luk prawnych, czemu oczywiście sama firma stanowczo zaprzecza.

Jaka będzie świąteczna premia w Polsce

6 KOMENTARZE

  1. W tym roku między pracownikami Ikei zostanie rozdzielona rekordowa suma 108 milionów euro. Oznacza to, że każdy uprawniony do jej otrzymania dostanie 14,700 koron (~6,7 tys. zł). Pieniądze te zostaną doliczone do pensji każdego z pracowników.( cytat)

  2. Na tablicy ogłoszeń w Ikea Goleniów od początku grudnia wisi informacja o 108 mln euro do podziału i wyliczyli że na pracownika przypada ok. 1390 zł. Jak to się ma do wypowiedzi rzecznika Ikei, który powiedział „jeszcze nie możemy tego zdradzić” (wypowiedź z dn. 6.12.2016 godz.12.55)