Szwedzki premier zapewnił, po tym jak okazało się, że sprawcą zamachu była osoba, której odmówiono azylu, że jego kraj nigdy nie wróci do masowego przyjmowania imigrantów.

W samym tylko 2015 roku Szwecja otrzymała ponad 160,000 podań o azyl, w rezultacie czego zaczęto zamykać granice próbując zmniejszyć imigrację do kraju.

W samej szwedzkiej stolicy przebywa prawdopodobnie ponad 3,000 nielegalnych imigrantów.

Jednak obecnie premier Stefan Löfven obiecał zmienić liberalne podejście do imigracji i powiedział, że nie można już nigdy dopuścić do tak masowego przybywania imigrantów.

Powiedział tak kilka dni po tym jak przybyły z Uzbekistanu Rakhmat Akilov wjechał skradzioną 30-tonową ciężarówką w przechodniów na zatłoczonej ulicy handlowej w Sztokholmie.

Z zamachu tym zginęły 4 osoby a 15 zostało rannych.

Akilov prawdopodobnie dzień wcześniej przeprowadził rekonesans swojej późniejszej trasy.

W grudniu otrzymał on nakaz opuszczenia Szwecji w ciągu 4 tygodni, a jego podanie o azyl zostało odrzucone już wcześniej.

Jednak nie został on wcześniej zatrzymany, gdyż podał władzom fałszywy adres.

Obecnie premier Löfven zapowiada ostrzejszą walkę z nielegalnymi imigrantami – imigranci, których podania zostaną odrzucone mają być wydaleni z kraju natychmiastowo.

Premier Stefan Löfven przemawiając na konferencji Socjaldemokratów w Göteborgu powiedział: „Sytuacja w 2015 roku była nie do przyjęcia. Musimy strzec prawa do azylu, ale jeśli nie będziemy panować nad sytuacją tak, aby ludzie czuli się pewnie, to skończy się to całkowitym końcem przyjmowania imigrantów.”

„Sytuacja prawna jesienią 2015 roku wynikała z decyzji poprzedniego rządu.”

Powiedział on, że rząd wziął na siebie więcej niż był w stanie udźwignąć i że ‘nie możemy tego błędu popełnić po raz drugi.’

Dodał: „Jeśli twoje podanie zostało odrzucone, musisz wrócić do swojego kraju. Inaczej nie będziemy mieli tutaj porządku. Musimy usprawnić proces odsyłania ludzi.”

39 -letni Akilov wyrażał wcześniej poparcie dla ISIS, powiedział on policji, że przeprowadził atak na ich rozkaz.

Miał on także powiedzieć funkcjonariuszom, że ‘jest zadowolony z tego co zrobił’ oraz ‘osiągnął to co miał osiągnąć.’  

Policja powiedziała, że bomba znaleziona w ciężarówce, która nie wybuchła, zawierała kanistry z benzyną, chemikalia oraz gwoździe.

Premier Löfven dodał: „Terroryści chcą żebyśmy się bali, chcą żebyśmy zmienili nasze zwyczaje, chcą żebyśmy przestali żyć normalnym życiem, ale to jest właśnie to co zamierzamy robić.”

„Terroryści nigdy nie pokonają Szwecji, nigdy.”

1 KOMENTARZ

  1. Ale Szwecji już nie ma, jest kalifat szwedzki, Szwedzi ci rodowici są zniewieściali, po prostu dupki, którzy oddają swoje piękne kobiety gwałcicielom muzulmanskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.