Lokalna gazeta Eskilstuna-Kuriren podała, że trzydziestodziewięcioletniego
mężczyznę, który ukradł ciężarówkę i przejechał nią przez szwedzkie miasteczko taranując wiele innych pojazdów skazano na 9 miesięcy więzienia.

Ciężarówka została skradziona z przed hotelu w miasteczku Eskilstuna położonego w centralnej Szwecji. Mężczyzna ciężarówką przejechał przez centrum miasta taranując po drodze trzy
zaparkowane samochody oraz wiele rowerów.

W poniedziałek został on przez sąd skazany na 9 miesięcy więzienia za kradzież pojazdu oraz stworzenie zagrożenie w ruchu lądowym.

Jeden dzień przed opisanym zdarzeniem mężczyzna został zatrzymany wieczorem przez policję, gdyż był pijany. Rankiem zwolniono go. Wtedy udał on się do hotelu w centrum miasta, jednak tam nie
wpuszczono go do hotelowej restauracji. Wtedy skradł on ciężarówkę i rozpoczął swój rajd.

W tym zdarzeniu szczęśliwie nikt nie ucierpiał, ale tuż obok odbywał się międzynarodowy festiwal żywności, gdzie przebywało wiele osób.

Incydent ten pomimo innego podłoża przypomniał świadkom zamach terrorystyczny, który wydarzył się 7 kwietnia w Sztokholmie. Wtedy mężczyzna kierujący skradzioną ciężarówką celowo przejeżdżał przechodniów. W Eskilustune na wszelki wypadek zamknięto wiele ulic i wezwano na miejsce saperów.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży ciężarówki, ale powiedział, że tylko przyjechał nią pod miasto i tam porzucił. Świadkowie jednak zidentyfikowali go jako kierowcę ciężarówki, gdy ta znajdował się w centrum miasta.

Sztokholmski Sąd Okręgowy w poniedziałek uznał go także winnym w sprawie kilku innych kradzieży, paserstwa oraz przestępstw narkotykowych. Musi on także zapłacić ponad 20,000 koron (~9 tys. zł)
odszkodowań osobom, których samochody i rowery zostały uszkodzone oraz właścicielom aut do których włamał się wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.