Policyjny samochód w szwedzkiej Uppsali uderzył w latarnie a następnie przewrócił się na dach w drodze na miejsce, gdzie funkcjonariusze zostali zaatakowani kamieniami i innymi przedmiotami w obozie dla imigrantów z UE.

Zdarzenie miało swój początek w zeszły czwartek rano, gdy policja odholowała samochód z wieloma mandatami za nieprawidłowe parkowanie. Kierowca pojazdu stał się agresywny i uciekł policji, funkcjonariusze zauważyli go jeszcze tego samego dnia prowadzącego inny pojazd.

Znów udało mu się uciec, ale policjanci otrzymali wiadomość, że był on widziany wcześniej w ośrodku dla imigrantów z UE w Boländerna. Kiedy policjanci przybyli do ośrodka w celu odszukania mężczyzny, zostali zaatakowani przez liczną grupę osób.

„Zaczęli rzucać w policję kamieniami, talerzami i patelniami. Patrol wezwał posiłki,” powiedział rzecznik policji Christer Nordström.

Na miejsce zostało skierowanych wielu policjantów do pomocy, a jeden z samochodów jadących w to miejsce uderzył w latarnię i wylądował na dachu. Policjanci odnieśli tylko niewielkie obrażenia.

„Z tego co wiem nie odnieśli oni poważnych obrażeń,” powiedział Nordström.

W związku z atakiem na policjantów zostały zatrzymane 2 osoby. Poszukiwany mężczyzna znów umknął funkcjonariuszom, wydano jednak postanowienie o jego aresztowaniu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.