Policyjne auto dachowało podczas ataku na funkcjonariuszy w Uppsali

2792

Policyjny samochód w szwedzkiej Uppsali uderzył w latarnie a następnie przewrócił się na dach w drodze na miejsce, gdzie funkcjonariusze zostali zaatakowani kamieniami i innymi przedmiotami w obozie dla imigrantów z UE.

Zdarzenie miało swój początek w zeszły czwartek rano, gdy policja odholowała samochód z wieloma mandatami za nieprawidłowe parkowanie. Kierowca pojazdu stał się agresywny i uciekł policji, funkcjonariusze zauważyli go jeszcze tego samego dnia prowadzącego inny pojazd.

Znów udało mu się uciec, ale policjanci otrzymali wiadomość, że był on widziany wcześniej w ośrodku dla imigrantów z UE w Boländerna. Kiedy policjanci przybyli do ośrodka w celu odszukania mężczyzny, zostali zaatakowani przez liczną grupę osób.

„Zaczęli rzucać w policję kamieniami, talerzami i patelniami. Patrol wezwał posiłki,” powiedział rzecznik policji Christer Nordström.

Na miejsce zostało skierowanych wielu policjantów do pomocy, a jeden z samochodów jadących w to miejsce uderzył w latarnię i wylądował na dachu. Policjanci odnieśli tylko niewielkie obrażenia.

„Z tego co wiem nie odnieśli oni poważnych obrażeń,” powiedział Nordström.

W związku z atakiem na policjantów zostały zatrzymane 2 osoby. Poszukiwany mężczyzna znów umknął funkcjonariuszom, wydano jednak postanowienie o jego aresztowaniu.

Komentarz

1 Komentarz na "Policyjne auto dachowało podczas ataku na funkcjonariuszy w Uppsali"

avatar
Bartek
Gość

Ale sobie narobiliście, bracia – Szwedzi. Chwała naszemu polskiemu rządowi, że chce nas od tego uchronić. Jeszcze tylko zrobimy porządek z takimi sędziami http://pamietnikwindykatora.pl/2016/12/29/sedzia-poswiadcza-nieprawde/ i będziemy mieć w Polsce idyllę jaką Wy kiedyś mieliście.

wpDiscuz