Elegancka dzielnica Sztokholmu wkrótce ujrzy nową wersję świateł na przejściach, gdzie zamiast pojedynczej osoby przechodzącej przez jezdnię znajdą się pary jednej płci.

Z inicjatywy miasta czterdzieści osiem nowych sygnalizatorów zostanie czasowo zainstalowanych w dzielnicy Östermalm w celu uczczenia parady Stockholm Pride, która odbędzie się od 31 lipca do 6
sierpnia.

„Chcemy pokazać, że jesteśmy miastem przyjaznym dla wszystkich środowisk LQBT – pokażemy to nawet za pomocą świateł na przejściach dla pieszych! Nasze hasło to jeden Sztokholm dla wszystkich,” powiedział zastępca burmistrza i dyrektor departamentu ds. ruchu miejskiego Daniel Helldén.

Wymienione zostaną światła w okolicy Pride Park, który w tym roku zostanie zlokalizowany blisko stadionu olimpijskiego w dzielnicy Östermalm. Helldén powiedział, że do tej pory reakcje są głównie bardzo pozytywne, a komentatorzy chwalą miasto za przyjazność i dużą dozę wyobraźni.

Podobne inicjatywy miały już miejsce podczas parad w innych europejskich miastach, na przykład w Madrycie albo w Londynie, gdzie zostały nawet po paradzie. Czy szwedzkie światła też mają szansę na pozostanie po zakończeniu Stockholm Pride?

„Oczywiście byłoby miło mieć je tutaj przez cały czas,” potwierdza Helldén. Dodaje jednak, że musiałoby to najpierw zostać zatwierdzone przez Szwedzką Agencję Transportu (Transportstyrelsen).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.