-Reklama-

Norwegia to kraina fiordów i wspaniałej, dzikiej przyrody. To z niej na swoje wyprawy wyruszali budzący przerażenie wikingowie, a obecnie jest to kraj słynący z doskonałej opieki socjalnej, w którym wysoko cenieni są zarówno fachowcy, jak i zwykli pracownicy. Jeśli myśli się o spędzeniu wolnego czasu na łonie dzikiej przyrody, a zarazem nie chce zbytnio oddalać od cywilizacji, kraj ten jest idealnym celem podróży.

Loty do Skandynawii – szybki przeskok nad Bałtykiem

Do Norwegii można dostać się drogą morską, płynąc promem lub statkiem. Jednak samo dotarcie do portu może zająć parę godzin, nie mówiąc już o kilku następnych, poświeconych na sam rejs. Jeśli masz dużo czasu, możesz wybrać takie rozwiązanie, jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać ograniczony terminami czas wolny, wówczas krótkie wakacje w Norwegii wydłużysz, dostając się tam z Polski w zaledwie dwie godziny. Jak to możliwe? Od paru lat krajowe porty lotnicze obsługują loty do Skandynawii, a popularne rejsy to m.in. połączenia do Oslo, czyli stolicy Norwegii, oraz Sztokholmu. Dzięki temu zaoszczędzasz mnóstwo czasu na podróż, a mało tego – w portfelu zostaje Ci więcej pieniędzy. Jest to możliwe, ponieważ wspomniane loty do Skandynawii obsługiwane są przez tanie linie lotnicze, a podróż kosztować może nawet 150 złotych za osobę dorosłą! Pamiętaj jednak, że z Polski samoloty kursują zarówno do Oslo, jak i położonego na południe od niego Sandefjord, jeśli więc planujesz zacząć poznawanie Norwegii od stolicy, a lecisz do Sandefjord, musisz liczyć się koniecznością dojazdu na miejsce pociągiem albo autobusem. W obu przypadkach czas podróży to od 90 do 120 minut.

Co zwiedzić i zobaczyć?

Obojętnie czy jedziesz podziwiać fiordy i lodowce, czy też wolisz zabytki historyczne, kraj ten pełen jest ciekawych miejsc każdego rodzaju. Dzięki temu możesz zaplanować swoje wakacje w Norwegii w ten sposób, że zobaczysz tylko te rzeczy, które Cię naprawdę interesują. Dlatego dobrym pomysłem jest zorganizowanie sobie samodzielnej podróży zamiast pojechania na zorganizowaną. Mnóstwo ciekawych miejsc dostępnych jest za darmo – jak główna ulica Oslo – Karl Johans Gate z Pałacem Królewskim, pobliskim Parlamentem i ratuszem, w którym wręczane są Nagrody Nobla. Darmowo można odwiedzić również twierdzę Akershus ze wspaniałą panoramą na zatokę Oslofjordu i gmach Opery. Warto odwiedzić również muzea: Kon-Tiki i Łodzi Wikingów. Jeśli preferuje się naturę, wówczas w Nordlandzie – na Lofotach i w okolicach Bodø – można obserwować orki, a w Tromsø odwiedzić obserwatorium zorzy polarnej.

To tylko kilka spośród dziesiątek atrakcji, jakie oferuje ten górzysty kraj. Ile czasu by się w nim nie spędziło, wrażeń z pobytu nie zapomni do końca życia!

 

Artykuł sponsorowany