1Miliarderzy w Szwecji

Szwedzki magazyn biznesowy Veckens Affärer opublikował właśnie nową uaktualniona listę Szwedzkich miliarderów (liczonych w koronach szwedzkich). W tym roku na liście miliarderów Veckans Affärer znajduje się 191 nazwisk. Liczba ta wzrosła o 3 procent od ubiegłego roku.

Dużą zmianą na tegorocznej liście najbogatszych w Szwecji jest jednak zmiana lidera. Po śmierci założyciela Ikei Ingvara Kamprada prawie rok temu. 
Dziś najbogatszą osobą w Szwecji jest główny właściciel i prezes zarządu H&M, Stefan Persson.

Fortuna Inara Kamorada została podzielona pomiędzy jego czwórki dzieci, Petera, Jonasa, Mathiasa oraz Anniki. Reszta została przeznaczona na poprawę sytuacji gospodarczej w północnej Szwecji.

Najbogatszy na świecie jest również odnoszący sukcesy sprzedawca – Jeff Bezos, człowiek stojący za amerykańskim gigantem e-commerce Amazon. Bezos, który ma nieco ponad 1300 miliardów SEK, ma ponad 11 razy więcej fortuny niż szwedzki król handlowy Stefan Persson.

Najliczniejszą rodziną (10 osób) w zestawieniu jest rodzina założycieli Hennes & Mauritz która łącznie dysponuje 194.6 mld koron
Najbogatszą rodziną jest rodzina Rausing która zarządzając rodzinną firmą Tetra Laval dysponuje w sumie 275.4 mld koron

W naszym zestawieniu pokażemy listę TOP 10 plus ciekawe nazwiska 

Oprócz kwoty w koronach szwedzkich w nawiasie podana została wartość w złotówka według aktualnego przelicznika na dzień 15 lipca 2019 (1 SEK = 0.40 PLN)

Wstecz