Szwedzkie Stowarzyszenie Równości Seksualnej (SSRS) przeprowadziło dość nietypowe badanie dzięki czemu już wiadomo jak często i gdzie masturbują się Szwedzi.

Z badań wynika, że jeden na trzech Szwedów masturbuje się wielokrotnie w ciągu tygodnia – robi tak połowa mężczyzn oraz 12 % kobiet. Mężczyźni przyznają się nawet do robienia tego w pracy.

„To bardzo interesujące, ponieważ wiemy, że masturbacja ma wiele zalet,” powiedziała seksuolog z SSRS Suzann Larsdotter.

Jedną z wymienionych przez Suzann zalet jest dobre poznanie własnego ciała, jak również zapobieganie chorobom prostaty.

„Badania pokazują, że regularne wytryski są dobre dla zapobiegania chorobom prostaty u mężczyzn powyżej 50 roku życia. Wywołanie erekcji oraz doprowadzenie do orgazmu są także sposobem na prowadzenie życia seksualnego dla tych co nie posiadają partnerów.”

Według badań, Szwedzi są bardzo elastyczni w sprawie wyboru miejsca do poznawania samych siebie. Poza domem zdarza im się to w samochodzie, w autobusie, w garażu, w domu przyjaciół a nawet w publicznych toaletach, ponad 16 % osób powiedziało, że robią to w pracy.

„Jak długo zachowujesz ostrożność nie ma w tym nic złego,” powiedziała Larsdotter.

Badania podważają również twierdzenia, że kobiety potrzebują więcej czasu na osiągnięcie orgazmu niż mężczyźni. Trzydzieści dwa procent mężczyzn powiedziało, że zajmuje im to średnio 2-5 minut, tak samo odpowiedziało 30 % kobiet.  

Istnieją stereotypy, że Szwedzi są seksualnie wyzwoleni, jednak według Larsdotter ciągle istnieje tam tabu w temacie masturbacji i za mało się o tym mówi.

„To jest ważne, ponieważ to wciąż temat tabu, zwłaszcza dla kobiet, a przecież wiemy jak wiele zalet ma masturbacja.”

Badania zostały przeprowadzone na grupie 1000 obywateli Szwecji, którzy odpowiadali na pytania o masturbację. Badano osoby w wieku 15-65 lat.

Informacje o rezultacie badań podano w tym samym czasie, kiedy jeden ze szwedzkich polityków zasugerowali, że Szwedzi powinni mieć w pracy płatną przerwę na seks.

Per-Erik Muskos, radny w położonym na północy Szwecji miasteczku Övertorneå powiedział, że ludzie powinni mieć zapewnioną godziną, płatną przerwę od pracy, aby udać się do domu na seks ze swoimi partnerami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.