-Reklama-

Malmö. W słynnej saunie Kallbadhuset doszło do niecodziennego wydarzenia. Policja musiała interweniować w sprawie 35-letniego mężczyzny, który zaczął masturbować się w miejscu publicznym.

W saunie panuje na ogół segregacja płciowa, a kobiety i mężczyźni mogą relaksować się w odrębnych sektorach.

Inaczej wygląda to podczas comiesięcznego „Queer Kallis”, kiedy zasady korzystania z obiektu stają się mniej rygorystyczne, a przedstawiciele obu płci mogą korzystać z tych samych przywilejów.

35-latek został wyprowadzony przez obsługę sauny, a następnie przekazany w ręce policji.

Współwłaściciel sauny, Jonas Rincon-Dahlberg, uznał, że zachowanie klienta było „niedopuszczalne”:

„Moi pracownicy zareagowali natychmiast, gdy do tego doszło. Udało nam się skontaktować z kobietą, która siedziała tuż obok delikwenta. Gdy zaczął on obmacywać swoje narządy płciowe, ona wybiegła z sauny. Była wyraźnie zaniepokojona.”

Mężczyzna był trzymany w osobnym pomieszczeniu aż do czasu pojawienia się policjantów. Być może zostaną mu postawione zarzuty napastowania seksualnego.

Podczas tzw. „Queer Kallis” w saunie Kallbadhuset mile widziani są wszyscy klienci. Na oficjalnej stronie obiektu możemy przeczytać, że tego dnia z jednej i tej samej sali mogą korzystać m.in. osoby niebinarne i neutralne płciowo, a także transseksualiści i jednostki transpłciowe.

Pomysłodawczyniami tego cyklicznego wydarzenia są Hanna Thomé z partii Lewicy oraz Linda Hiltman, reprezentująca Inicjatywę Feministyczną. Obie zwracały uwagę, że polityka sauny łamie prawa osób trans i niebinarnych.

Rincon-Dahlberg zaznaczył, że incydent z udziałem 35-latka jest niecodzienny, bo w Kallbadhuset nie dochodzi do podobnych sytuacji:

„Nasz comiesięczny projekt na pewno nie zostanie odrzucony, ale to, do czego właśnie doszło, będzie tematem jednego ze spotkań.”