Kościół Szwecji spotkał się z mocna krytyką za tweeta związanego z tradycją jedzenia tacos w piątki. W animowanym gifie Jezus przebiera z niecierpliwości palcami w oczekiwaniu na taco.

Tweet został wysłany z oficjalnego konta Kościoła Szwecji 27 października i donosił, że nareszcie jest piątek z taco i dodatkowo zawierał animowany obrazek z Jezusem.

Ten wpis odnosi się do zwyczaju jedzenie w Szwecji meksykańskiego tacos na koniec tygodnia pracy. Wpis otrzymał ponad 1700 pozytywnych reakcji, ale także 246 negatywnych komentarzy.

„Całkowicie obraźliwe i w złym guście,” napisał jeden z internautów. Otrzymał on odpowiedź, że to „zwykły żart z normalnego piątku. My wierzymy w Boga, który ma poczucie humoru.”   

„Idiotyczne. Czy wy wierzycie w tą postać na obrazku?” napisał inny komentujący. „Tak, to syn Boży, który za nas umarł. Wierzymy także w Boga z poczuciem humoru,” taka pojawiła się odpowiedź na ten wpis.

Wiele osób nie poczuło się urażone i traktuje z humorem całą dyskusję. Fredrik Leijerstam, rzecznik Partii Zielonych w Uppsali napisał:

„Myślę, że cała ta dyskusja jest dowodem na to, że Bóg ma poczucie humoru. Wspaniałe!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.