Kościół Szwecji spotkał się z mocna krytyką za tweeta związanego z tradycją jedzenia tacos w piątki. W animowanym gifie Jezus przebiera z niecierpliwości palcami w oczekiwaniu na taco.

Tweet został wysłany z oficjalnego konta Kościoła Szwecji 27 października i donosił, że nareszcie jest piątek z taco i dodatkowo zawierał animowany obrazek z Jezusem.

Ten wpis odnosi się do zwyczaju jedzenie w Szwecji meksykańskiego tacos na koniec tygodnia pracy. Wpis otrzymał ponad 1700 pozytywnych reakcji, ale także 246 negatywnych komentarzy.

„Całkowicie obraźliwe i w złym guście,” napisał jeden z internautów. Otrzymał on odpowiedź, że to „zwykły żart z normalnego piątku. My wierzymy w Boga, który ma poczucie humoru.”   

„Idiotyczne. Czy wy wierzycie w tą postać na obrazku?” napisał inny komentujący. „Tak, to syn Boży, który za nas umarł. Wierzymy także w Boga z poczuciem humoru,” taka pojawiła się odpowiedź na ten wpis.

Wiele osób nie poczuło się urażone i traktuje z humorem całą dyskusję. Fredrik Leijerstam, rzecznik Partii Zielonych w Uppsali napisał:

„Myślę, że cała ta dyskusja jest dowodem na to, że Bóg ma poczucie humoru. Wspaniałe!”