We wtorek Komisja Europejska poinformowała o niespodziewanej inspekcji w 4 szwedzkich firmach zajmujących się komunikacją mobilną, które są podejrzane o stosowanie niedozwolonych uzgodnień między sobą.

„Komisja ma obawy, że szwedzcy operatorzy komórkowi mogli dokonać zmowy na rynku usług konsumenckich, która łamie europejskie prawa antymonopolowe,” oznajmił przedstawiciel komisji.

Szwedzka Telia oświadczyła, że „odpowiedziała na pytania dotyczące skoordynowanych działań na szwedzkim rynku operatorów komórkowych.”

Jej rywal Tele2 oraz norweska firma Telenor powiedziały, że śledztwo dotyczy „możliwego nadużywania pozycji dominującej na rynku i/lub możliwych działań ograniczających konkurencję na szwedzkim rynku operatorów komórkowych.”

Operator 3 oświadczył tylko, że sprawa dotyczy „postępowania w obszarze ustaw o uczciwej konkurencji.”

Wszystkie cztery firmy, które ani nie zaprzeczyły ani nie potwierdziły podejrzeń oświadczyły, że będą w pełni współpracować z Komisją Europejską oraz Szwedzkim Urzędem Konkurencji.

Według ostatnich danych od szwedzkiego regulatora rynku telefonicznego największe przychody w pierwszej części 2016 roku miała Telia, za nią kolejno jest Tele2, Telenor oraz 3.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.