Kobieta straciła dziecko po tym jak zignorowano podstawowe procedury

562

Kobieta w ciąży w Szwecji straciła dziecko, po tym jak podczas rutynowej kontroli stwierdzono u niej wysokie ciśnienie i nie zastosowano wtedy właściwej procedury postepowania w takich przypadkach.

Gazeta Sydsvenskan donosi, że podczas rutynowych badań w klinice w Malmö wykryto u tej kobiety zbyt wysokie ciśnienie. Zgodnie z obowiązującą procedurą powinna ona zostać skierowana do specjalisty, na dokładniejsze badania. Tak się jednak nie stało.

Pod koniec ciąży kobieta zgłosiła się do szpitala uniwersyteckiego w Skåne ze skurczami wywołanymi przez stan przedrzucawkowy oraz przedwczesne odklejenie się łożyska. Natychmiast przeprowadzono u niej cesarskie cięcie, ale dziecka nie udało się już uratować.
Szpital zgodnie z obowiązującymi przepisami wysłał raport z całego zdarzenia do Szwedzkiego Inspektoratu Zdrowia i Opieki.

„Celem takiej procedury jest zmniejszenie możliwości wystąpienia takich właśnie przypadków,” powiedział naczelny lekarz Benny Ståhlberg.

Szpital wystąpił także o szczegółową analizę przypadków w których kobieta ta nie stawiała się na umówione wizyty w swojej lokalnej klinice. W grę prawdopodobnie wchodziła także bariera językowa.

W swoim raporcie szpital uznał, że dokumentacja z opuszczonych przez kobietę wizyt jest niepełna.

Komentarz

1 Komentarz na "Kobieta straciła dziecko po tym jak zignorowano podstawowe procedury"

avatar
Wiola
Gość
To fakt ze w Szwecji sluzba zdrowia to masakra; zeby dostac sie do lekarza trzeba chyba isc z glowa pod pachą.Kiedys bylam w szpitalu z bolem brzucha -lekarz przejzal moja historie leczenia. wrocilam do domu a za dwa tygodnie dzwoni moj lekarz 1 kontaktu na szczescie Polak pracujacy w Szwecji i pyta mnie sie zdziwiony .-pani Wiolu a pani to ma jedno dziecko a ja odpowiadam tak .A on mi na to ze w karcie choroby wpisali ze mam dwoje dzieci jedno ma 5lat a drugi urodzone 1 rok temu.wybuchlam smiechem.bo pojechalam z bolem brzucha a wrocilam jako matka 2… Read more »
wpDiscuz