Szybko reagujący kierowca autobusu, blokując swoim autobusem toczący się samochód, uratował kierującą nim kobietę przed znacznie poważniejszym wypadkiem.

Paul Healy, kierowca autobusu od 14 lat pracujący w firmie MBTA, jechał w piątek ulicą w mieście Quincy w stanie Massachusetts, kiedy zobaczył kierowcę bezwładnie spoczywającego na kierownicy.

Cały incydent został nagrany przez kamery umieszczone w autobusie. Na nagraniu widać jak Healy blokuje Jeepa, aby nie mógł on dalej jechać w kierunku pobliskiego skrzyżowania. Dochodzi wtedy do kontaktu Jeepa a autobusem.

Następnie Healy prosi swojego dyspozytora o wezwanie pogotowia, po czym wyskakuje z autobusu i wyłącza silnik w Jeepie. Kierowca samochodu został odwieziony do szpitala.

„Zauważyłem jadący samochód, który nagle zjechał do krawężnika i zwolnił. Healy powiedział lokalnej telewizji WBZ. „Wjechał on na krawężnik i następnie wrócił na jezdnię. Kiedy się z nim zrównałem zobaczyłem nieprzytomną kobietę.”

Kierująca, później zidentyfikowana, jako Denise McDonald, była w drodze na umówioną wizytę u lekarza. Przyznała ona telewizji WBZ, że z powodu pośpiechu nie zjadła normalnego śniadania i nie wzięła leków. Więcej szczegółów jej stanu zdrowia nie jest znanych.

McDonald uważa, że Healy uratował jej życie, ale on sam nie uważa się za bohatera.

Komentarz

Bądź pierwszym który skomentuje

avatar
wpDiscuz