We wtorek dwudziestodwuletni mężczyzna oraz trzydziestoletnia kobieta zostali postrzeleni, w prawdopodobnie związanej z gangami strzelaninie w centrum handlowym Magasin w Lyngby.

Policja z Północnej Zealandi uważa, że ranna kobieta jest całkowicie przypadkową ofiarą, a ranny mężczyzna może mieć powiązania z lokalnymi gangami.

Kobieta opuściła już szpital w Kopenhadze, a mężczyzna wciąż tam przebywa. Jego stan określany jest jako stabilny.

Gazeta Ekstra Bladet donosi, że osoby łączone z motocyklowym gangiem Satudarah były widziane w szpitalu zaraz po tym jak przywieziono tam rannego mężczyznę.

Strzelanina wydarzyła się około godziny 19:00 przed restauracją Sticks N’ Sushi w centrum handlowym położonym przy głównej ulicy Lyngby na północnych przedmieściach Kopenhagi. W tym czasie centrum było pełne klientów.

„To był specjalny dzień z dużą ilością wyprzedaży. Podchodzimy do sprawy bardzo poważnie i prowadzimy w związku z nią dochodzenie,” powiedział rzecznik policji z Północnej Zelandii Henrik Suhr.

Do tej pory nikt związany z tą sprawą nie został zatrzymany, ale policja poszukuję mężczyzny w wieku około 30 lat, który może być powiązany ze strzelaniną. Poszukiwany jest także biały samochód, którym tuż po zdarzeniu odjechało trzech mężczyzn.

W miejscu strzelaniny odnaleziono broń, ale policja jeszcze nie potwierdziła, że to właśnie z niej strzelano.

„Prowadziliśmy śledztwo przez całą noc i teraz musimy zacząć łączyć pewne rzeczy,” powiedział w środę rano Suhr.