Gang ‘Wierni Rodzinie’ z kopenhaskiej dzielnicy Nørrebro zaczął działać także w Szwecji.

Szwedzka policja powiedziała duńskiej gazecie Ekstra Bladet, że gang stara się zaznaczyć swoją obecność w Malmö i w Helsingborgu.

„Wiemy, że byli oni w Malmö i starają się tutaj rozpocząć swoją działalność, wiemy także, że ‘Wierni Rodzinie’ są także zainteresowani działaniem w Helsingborgu,” powiedział rzecznik policji w Malmö Nils Norling.

Kopenhaska policja potwierdziła duńskiej agencji Ritzau, że ‘Wierni Rodzinie’ próbują rozszerzyć swoje wpływy na Szwecję.

Gang ‘Wierni Rodzinie’ (Familia Bgp Tingbjerg)rozpoczął swoje działania w 2013 roku i o tego czasu brał udział w licznych konfliktach między rywalizującymi grupami, które regularnie próbują rozciągnąć swój obszar działania poza Kopenhagę, na inne duńskie miasta, między innymi Aarhus.

Policja w Kopenhadze i Aarhus ustanowiły specjalne strefy w tych miastach, gdzie mogą przeszukać bez powodu każdego przechodnia i próbują a ten sposób walczyć z rozprzestrzenianiem się gangów.

Przejęcie przez gang Malmö mogłoby doprowadzić do zakończenia konfliktów między lokalnymi organizacjami w tym mieście, które kosztowały w zeszłym roku życie 11 osób.

Norling powiedział gazecie Ekstra Bladet, że gang z pewnością chce wykorzystać brak jednej silnej organizacji w mieście i przejąć władzę.

„Spodziewamy się, że gangi takiej jak ‘Wierni Rodzinie’ spróbują zająć wolne miejsce w Malmö, podobna sytuacja jest w Helsingborgu.”

Przywódca gangu Shuaib Khan potwierdził, że grupa wzięła na celownik dwa szwedzkie miasta, ale zaprzeczył twierdzeniom, że ‘Wierni Rodzinie’ są organizacja kryminalną.

„Jesteśmy bractwem, więc nie otwieramy nowych oddziałów, żeby popełniać przestępstwa, ale żeby powiększyć i wzbogacić nasze bractwo,” napisał on w oświadczeniu wydrukowanym przez Ekstra Bladet.    

Oprócz Kopenhagi i Aarhus, ‘Wierni Rodzinie’ mają także swoje oddziały w takich duńskich miastach jak Helsingør, Køge, Hillerørd oraz Nivå.

1 KOMENTARZ

  1. Nie Duńskie gangi, a raczej gangi złożone z emigrantów i uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu zamieszkujący w Danii kumają się z gangami nachodzców muzułmańskich zamieszkujący w Szwecji.Jedna wielka rodzina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.