Według prokuratury 33 letni Duńczyk z Bornholmu pierwszego dnia swojego procesu przyznał się do bycia organizatorem skandynawskiej siatki pedofilskiej.

Pernille Munch, prokurator prowadząca tą sprawę powiedziała duńskiej gazecie Ekstra Bladet, że ten mężczyzna, mieszkający na wyspie Bornholm częściowo przyznał się prowadzenia portalu DanBB, którego członkowie porozumiewali się tylko w językach skandynawskich.

Duńska policja do tej pory znalazła 56,594 zdjęć z dziecięcą pornografią oraz 3,174 filmików, które znajdowały się na komputerach i twardych dyskach należących do mężczyzny. Całkowita liczba znalezionych materiałów prawdopodobnie będzie jednak znacznie większa.

Oprócz prowadzenia portalu DanBB, mężczyzna był także administratorem The Love Zone, globalnej sieci pedofilskiej prowadzonej przez Australijczyka Shannona McCole, do której należało ponad 1,000 osób z całego świata.

Członkowie tego międzynarodowego portalu musieli zamieszczać co tydzień nowe materiały, aby nie utracić dostępu do strony. Dodając więcej materiałów zyskiwali wyższy status pozwalający im na dostęp do większej ilości materiałów zamieszczonych przez innych użytkowników.

Obie strony znajdowały się w sieci zwanej „darknet”, której użytkownicy mają dostęp poprzez sieć Tor, która ukrywa oryginalny adres IP internauty.

Policja z Bornholmu weszła do mieszkania mężczyzny w lutym tego roku, konfiskując komputer oraz dyski z terabajtami zakodowanych danych.

Według Munch część z materiałów zawierała sceny aktów seksualnych z dziećmi.

Mężczyźnie grożą dwa lata pozbawienia wolności, a być może więcej jeśli zostaną mu udowodnione cięższe przestępstwa.

W zeszłym roku norweski nadawca NRK ujawnił podobną wyłącznie skandynawską stronę pedofilów ‘Scandiland’ także znajdującą się w „darknecie”.

Na forum tej strony pedofile opowiadali o swoich preferencjach oraz o tym jakich aktów seksualnych dokonaliby w zależności od tego jak duży opór stawiałoby dziecko.