Setki uchodźców w ostatnim tygodniu usiłowały wsiąść do pociągu, zabrać się autostopem lub nawet iść na piechotę, aby opuścić Danię i udać się do Szwecji. Ale dlaczego uchodźcy wybierają jako cel Szwecję a nie Danię?

4 KOMENTARZE

  1. Ktoś tutaj nie umie liczyć, ponieważ zasiłki dla uchodźców w Danii są wyższe niż w Szwecji. Ktoś tutaj uprawia propagandę twierdząc, że „Dania wprowadza jedną z ostrzejszych polityk imigracyjnych w Europie.” Ciekawe czy ten ktoś wie jaką politykę imigracyjną prowadzą Niemcy, Francja, Wielka Brytania? Albo idc dalej Hiszpania, Włochy, Austria, Węgry, Czechy, Słowacja, Polska, Bułgaria, Rumunia, Litwa itp. itd. Dania wprowadziła niższe zasiłki itd. ale w dalszym ciągu Dania jest obok Szwecji i Norwegii krajem o najbardziej kosztownej dla podatnika polityce integracyjnej na świecie. Czy to jest najlepsza polityka zależy od punktu widzenia.

  2. ja po 30 latachpobytuw Szwecji ( nie jako polityczny emigrant) pracujac caly czas i placac podatek …. dostalam emeryture rowna 5400 koron….. a emigranci z Syrii na dzien dobry dostaja 6468 koron…… i narzekaja…. Gdzie jest sprawiedliwosc…..