LONDYN – Pogrzeb w stylu Haloween – odbył się w środę, w Luton, aby pożegnać 56 letnia babcię.

Lorna Johnson, która zmarła na raka płuc, sama nazywała się Białą Wiedźmą (ktoś, kto wielbi ziemię i naturę) i kochała Haloween oraz fantazyjne przebrania.

W jej pogrzebie uczestniczyli Beetlejuice, Diabeł Tasmański, oraz liczne wiedźmy, procesje poprowadził Dark Vader.

Dark Vader prowadzi procesje pogrzebową Lorny
Dark Vader prowadzi procesje pogrzebową Lorny

Neil, syn Lorny – przebrany na pogrzebie za Diabła Tasmańskiego – powiedział, że Haloween było ulubionym okresem w roku jego matki. Dodał „Zawsze mieliśmy przyjęcia z fantazyjnymi przebraniami. Kiedy podejmowaliśmy decyzje jak urządzić pogrzeb, wydało nam się to idealną sprawą.”

"Wszyscy ją lubili i chcemy na jej pogrzebie pokazać wszystko to, co sprawiało jej radość w życiu." Przyjaciel Lorny przebrany za Beetlejuice.
„Wszyscy ją lubili i chcemy na jej pogrzebie pokazać wszystko to, co sprawiało jej radość w życiu.” Przyjaciel Lorny przebrany za Beetlejuice.

Ceremonia pogrzebowa została poprowadzona przez Bretta Houghtona, dyrektora firmy pogrzebowej Co-op Funeralcare, który powiedział, że jego firma personalizuje jak tylko może pogrzeby, aby podkreślić indywidualność i unikalność każdej osoby.

Dyrektor pozostał przez cały pogrzeb w kostiumie.
Dyrektor pozostał przez cały pogrzeb w kostiumie.

„Rodzina Lorny chce, aby ten dzień był celebracją jej życia a my jesteśmy pewni, że jej osobowość jest tutaj widoczna,” powiedział w środę Houghton.

Neil powiedział, że jego matka pokochałaby taki pogrzeb. „Była takim typem człowieka, zawsze kochała przyjęcia.”