-Reklama-

Martwe szczury, brud i odchody – znaleźli inspektorzy żywności w firmie, która dostarcza żywność dla linii lotniczych lecących do i ze Szwecji.

Po anonimowym donosie gmina Nyköping przeprowadziła kontrolę w firmie, która dostarcza żywność na loty z lotniska Skavsta. 

Foto: Nyköpings kommun

W momencie kiedy inspektorzy żywności przybyli do miejsca, w którym firma prowadzi swoją działalność, spotkali się oni z przerażającym widokiem. Na podłodze panował brud, można było zobaczyć martwe szczury i ich odchody oraz otwarte opakowania czekoladowych batonów, które zjadły szczury.

Amal Shabibi, szef działu żywności w gminie Nyköping, opisuje ten widok jako „Bardzo straszny”.

Firmy, które pracują z żywnością przeznaczoną dla ludzi muszą zarejestrować swoją działalność w gminie, która jest odpowiedzialna za kontrole. Przedsiębiorstwo o którym mowa przez trzy lata dostarczała żywność dla Ryanair, Jettime i Novair Ta firma przez trzy lata nie zarejestrowała prowadzonej działalności w gminie.

Foto: Nyköpings kommun

– Tutaj widać efekt, gdy firma nie jest nam znana. Firmy, które są przez nas kontrolowane nigdy nie wyglądają tak jak tutaj ”- mówi Amal Shabibi do Södermanlands Nyheter.

Inspektorzy zakazali kontynuowaniu działalności, która mogła zostać zniesiona w momencie poprawienia nieprawidłowości. Dodatkowo na firmę nałożona została maksymalna kara finansowa jaką mogli nałożyć inspektorzy w wysokości 75 000 koron (~ 30 000 złotych), aktualnie firma wyrejestrowała swoją działalność.