W swoim zupełnie młodym wieku, 85 letnia prababcia z Arizony weszła na Kilimandżaro, najwyższą górę Afryki, będącą jednocześnie największą wolnostojącą górą na świecie.

Anne Lorimore zdobyła górę razem z bratankiem i bratanicą, pomimo złapania grypy 4 dnia swojej 8 dniowej wycieczki do Tanzanii, donosi raport telewizji KTVK z Phoenix w Arizonie.

„Chciałam to zrobić od bardzo dawna,” powiedziała Lorimore telewizji ABC 15 z Arizony, przed zdobyciem góry. Mój bratanek i bratanica się tam wybierali, wiec powiedziałam, że też chcę jechać a oni się zgodzili. Więc dodałem do swojej listy rzeczy do zrobienia przed śmiercią, wejście na Kilimandżaro w 2015 roku.

Lorimore powiedziała ABC 15, że wspinała się, aby zebrać pieniądze dla Challenge Youth Fund, fundacji, którą założyła w celu wspierania upośledzonych dzieci.

Prababcia powiedziała, że zna ryzyko związane z wejściem na Kilimandżaro, łącznie z chorobą wysokościową. Jednak nie są to przeszkody, które zatrzymałby osobę, która weszła na Ayers Rock w Australii w trakcie chemioterapii po wyleczeniu chłoniaków. Na Kilimandżaro, Lorimore wspinała się z grypą i prawdopodobnie ustanowiła nowy rekord.

„Czekamy na odpowiedź z fundacji Guinnessa z oficjalnym uznaniem tego, że Lorimore jest najstarszą osoba, która zdobyła szczyt Kilimandżaro.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.