66-letni mężczyzna został w czwartek skazany na 8 lat więzienia za serię seksualnego molestowania nieletnich z Norwegii i Filipin poprzez Internet.

Mężczyzna z Bergen został oskarżony między innymi o zamawianie molestowania filipińskich dzieci podczas transmitowanych na żywo pokazów.

Według nadawcy NRK, mężczyzna łącznie molestował 62 dzieci, z czego 20 z nich pochodziło z Filipin.

Mężczyzna miał wysyłać pieniądze, które otrzymywał z tytułu swojej niepełnosprawności, do rodziny na Filipinach, która w zamian wysyłała mu materiały z molestowanymi dziećmi. W akcie oskarżenia prokurator podkreślał, że dzieci, których molestowanie było nagrywane, były w dużej mierze uzależnione od pieniędzy otrzymywanych od tego mężczyzny.

Pozostała 42 dzieci wymienionych w oskarżeniu, była zaczepiana i oszukiwana przez oskarżonego na różnych czatach internetowych. Według aktu oskarżenia 66-latek miał udawać młodą osobę, aby pozyskać zaufanie swoich rozmówców, a następnie namawiał ich do aktów seksualnych.

Mężczyzna już wcześniej spędził w więzieniu 10 miesięcy skazany za inne zarzuty natury seksualnej.

Jego proces został wydzielony z większej operacji ‘Dark Room’, w której policja namierzyła siatkę łącznie 51 pedofilów internetowych.