66-letni mężczyzna został w czwartek skazany na 8 lat więzienia za serię seksualnego molestowania nieletnich z Norwegii i Filipin poprzez Internet.

Mężczyzna z Bergen został oskarżony między innymi o zamawianie molestowania filipińskich dzieci podczas transmitowanych na żywo pokazów.

Według nadawcy NRK, mężczyzna łącznie molestował 62 dzieci, z czego 20 z nich pochodziło z Filipin.

Mężczyzna miał wysyłać pieniądze, które otrzymywał z tytułu swojej niepełnosprawności, do rodziny na Filipinach, która w zamian wysyłała mu materiały z molestowanymi dziećmi. W akcie oskarżenia prokurator podkreślał, że dzieci, których molestowanie było nagrywane, były w dużej mierze uzależnione od pieniędzy otrzymywanych od tego mężczyzny.

Pozostała 42 dzieci wymienionych w oskarżeniu, była zaczepiana i oszukiwana przez oskarżonego na różnych czatach internetowych. Według aktu oskarżenia 66-latek miał udawać młodą osobę, aby pozyskać zaufanie swoich rozmówców, a następnie namawiał ich do aktów seksualnych.

Mężczyzna już wcześniej spędził w więzieniu 10 miesięcy skazany za inne zarzuty natury seksualnej.

Jego proces został wydzielony z większej operacji ‘Dark Room’, w której policja namierzyła siatkę łącznie 51 pedofilów internetowych.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.